Haber

Fransa Yüksek Mahkemesi: Bakan Darmanin ‘cinsel saldırı’ suçundan yargılanamaz

Fransa Yüksek Mahkemesi, İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’e yönelik ‘cinsel saldırı’ iddiasıyla ilgili başvuruya ilişkin kararını açıkladı. Mahkeme, 14 Şubat Çarşamba günü açıklanan kararında Darmanin’in cinsel saldırı suçundan yargılanamayacağına hükmetti. 7 yıldır devam eden hukuki sürecin ardından açıklanan karar, İçişleri Bakanı’na yönelik suçlamanın kesin olarak düşürülmesi anlamına geliyor.

‘Kendisinden yardım isteyen kadını cinsel ilişkiye girmeye zorladı’

Reuters’in haberine göre Fransa Yüksek Mahkemesi, daha önce bir alt mahkemenin verdiği kararı onadı ve Darmanin hakkında “cinsel saldırı” suçlamasıyla yapılan suç duyurusunun resmi soruşturma açılmadan reddedilmesini haklı buldu.

Bu yaz yapılacak Paris Olimpiyat Oyunları’nın güvenliğinden sorumlu olacak Darmanin, 2009 yılında bir kadını kendisiyle cinsel ilişkiye zorladığı iddiasıyla suçlanıyordu. Sabıka kaydının silinmesine yardım etmesi, İçişleri Bakanı olarak atanması nedeniyle eleştirildi. Yerel mahkeme, ‘delil yetersizliği’ nedeniyle Darmanin hakkında soruşturma açılmasına gerek olmadığına karar verdi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu